ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ

ΤΜΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

"ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ"

Ανακοινώσεις

• 19 Φεβρουαρίου 2019: Την Τρίτη, 19 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 11:00, στο «Εργαστήριο Ψυχολογίας του Παιδιού» του Τ.Ε.Ε.Π.Η, θα πραγματοποιηθεί δημόσια υποστήριξη της Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας Ειδίκευσης της μεταπτυχιακής φοιτήτριας κ. Μαρίνας Αθανασούλα, την οποία εκπόνησε στο πλαίσιο των σπουδών της στο ΠΜΣ «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία» του Τ.Ε.Ε.Π.Η.

• 30 Μαΐου 2018: Την Τετάρτη, 30 Μαΐου 2018 και ώρα 11:00, στο «Εργαστήριο Ψυχολογίας του Παιδιού» του Τ.Ε.Ε.Π.Η, θα πραγματοποιηθεί δημόσια υποστήριξη της Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας Ειδίκευσης της μεταπτυχιακής φοιτήτριας κ. Χρυσούλας Γεωργιάδου, την οποία εκπόνησε στο πλαίσιο των σπουδών της στο ΠΜΣ «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία» του Τ.Ε.Ε.Π.Η.

• 18 Απριλίου 2018: Την Τετάρτη 18 Απριλίου, και ώρα 14:00, στο «Εργαστήριο Έρευνας και Επικοινωνίας για το Περιβάλλον και την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση» του Τ.Ε.Ε.Π.Η, θα πραγματοποιηθεί δημόσια υποστήριξη της Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας Ειδίκευσης της μεταπτυχιακής φοιτήτριας κ. Χρυσάνθης Παπαδημητρίου, την οποία εκπόνησε στο πλαίσιο των σπουδών της στο ΠΜΣ «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία» του Τ.Ε.Ε.Π.Η.

• 23 Μαρτίου 2018: Την Παρασκευή, 23 Μαρτίου 2018 και ώρα 15:00, στο «Εργαστήριο Έρευνας και Επικοινωνίας για το Περιβάλλον και την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση» του Τ.Ε.Ε.Π.Η, θα πραγματοποιηθεί δημόσια υποστήριξη της Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας Ειδίκευσης του μεταπτυχιακού φοιτητή κ. Δημήτριου Κίτσου, την οποία εκπόνησε στο πλαίσιο των σπουδών του στο ΠΜΣ «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία» του Τ.Ε.Ε.Π.Η.

• 25 Οκτωβρίου 2017: Το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία προκηρρύσει μια υποτροφία προπτυχιακών σπουδών και μια υποτροφία μεταπτυχιακών σπουδών.

• 11 Οκτωβρίου 2017: 1η Διεθνή Biennale Πρακτικής Φιλοσοφίας

• 3η Ανακοίνωση Πρόσκλησης Ενδιαφέροντος για την
      1η Διεθνή Biennale Πρακτικής Φιλοσοφίας
      που οργανώνει το Εργαστήριο Έρευνας στην Πρακτική & Eφαρμοσμένη Φιλοσοφία του Παν/μίου Αιγαίου με τίτλο:
      «Φιλοσοφία στην Πράξη. Η φιλοσοφική χειρονομία: ενεργήματα πολιτικά, ηθικά,εκπαιδευτικά, καλλιτεχνικά»
      Ρόδος, 27, 28, 29 Απριλίου 2018
      Για χρήσιμες πληροφορίες, μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα της Biennale:

• 11 Οκτωβρίου 2017: 11o Πανελλήνιο Συνέδριο Κοινωνικής Ψυχολογίας

Σας προσκαλλούμε στο 11ο Πανελλήνιο Συνέδριο Κοινωνικής Ψυχολογίας
    που θα διεξαχθεί στη Σχολή Επιστημών Αγωγής του ΔΠΘ
    1 - 3 Δεκεμβρίου 2017
    Πληροφορίες: socpsy.pblogs.gr

• 5 Μαΐου 2017: Πρόσκληση υποβολής υποψηφιοτήτων για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εκπαίδευση για το περιβάλλον και την αειφορία», για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.